Dantų implantai

Apie dantų implantavimą kalbama itin daug, tačiau ką iš tiesų žinome apie pačius dantų implantus? Neabejojame, kad daugiau žinantys pacientai gali tikėtis ne tik geresnių rezultatų, bet ir mažesnių išlaidų.

Kuo skiriasi implantai?

Įprastai implantai vieni nuo kitų skiriasi dizainu ir jų paviršiaus apdirbimo technologija. Daugeliu atvejų kaip tik šie ypatumai lemia implantavimo galimybes, eigą bei rezultatus. Nuo gydytojo pasirinktos implantų sistemos priklauso ne tik operacijos sudėtingumas, bet ir gydymo trukmė, rezultatas, ilgaamžiškumas.

Ar visi dantų implantai iš titano?

Dantų implantai įprastai gaminami iš gryno titano – metalo, kurį žmogaus organizmas lengvai priima ir kuris nesukelia alerginių reakcijų. Tačiau rinkoje yra ir tokių implantų, kurie pagaminti iš titano lydinio, cirkonio oksido ar jų mišinio.

Ar pacientui svarbu, kokie implantai bus įsriegti?

Nuo implantų sistemos priklauso ne tik garantijos, bet ir gydymo procesas bei kaina. Keli pavyzdžiai, kaip parinkus tinkamą implantų sistemą laimi pacientas.

Reikia pašalinti nesveiką dantį ir į jo vietą įsriegti implantą. Pasirinkus implantų sistemą „MegaGen“ šias dvi procedūras saugiai ir patikimai galima atlikti vieno vizito metu (vienmomentė implantacija). Sumažėja ne tik vizitų bei chirurginių intervencijų skaičius, bet ir keliais mėnesiais sutrumpėja gydymo laikotarpis.

Prieš implantaciją būtina atlikti sinuso dugno pakėlimo operaciją (viršutinio žandikaulio ančio kaulo augmentaciją). Tam, kad būtų galima įsriegti implantą, viršutinių krūminių ir prieškrūminių dantų srityje turi būti pakankamai žandikaulio kaulo. Jeigu kaulo aukščio nepakanka, atliekama sinuso dugno pakėlimo procedūra. Pasirinkus „MegaGen“ implantus šios procedūros neretai galima išvengti net ir esant itin nedideliam kaulo aukščiui. Nauda pacientui – kur kas mažesnės išlaidos, perpus trumpesnis ir paprastesnis gydymas.

Trūksta visų ar daugumos dantų viename žandikaulių. Žmogus turi du žandikaulius: viršutinį ir apatinį. Praradus visus ar daugumą dantų viename iš jų, reikalinga bedančio žandikaulio atkūrimo procedūra. „MegaGen“ pasirinkęs gydytojas visą žandikaulį gali atkurti įsriegdamas tik 4 implantus (vietoj 6 ar 8), ant kurių būtų pritvirtintas neišimamas protezas su 12 nepriekaištingai atrodančių dantų. Taikant šį metodą galima pasiekti puikių rezultatų daug mažesnėmis sąnaudomis.

Kas svarbu gydytojui renkantis implantų sistemą?

Pasaulyje gaminama šimtai implantų sistemų, todėl išsirinkti geriausią nėra taip paprasta. Gydytojas vertina ne tik gamintojo patikimumą, bet ir patį produktą: kokybę bei galimybes. Implantų sistema gali būti žinoma ir gera, tačiau nepritaikyta šiuolaikiniams gydymo metodams.

Kas svarbiau siekiant nepriekaištingo rezultato – gydytojo kompetencija ar implantų sistema?

Atliekant dantų implantaciją gydytojo kompetencija vis dėlto svarbesnis veiksnys sėkmei. Jeigu pacientui svarbus ne tik rezultatas, bet ir gydymo eiga, kaina bei garantijos, pravartu pasidomėti ir naudojama implantų sistema bei jos galimybėmis.